Novinky

Letošní Christmas Cup, který proběhne ve dnech 8. – 20. 12., bude už šestnáctým v pořadí. Turnaj se pořádá nepřetržitě od roku 1999 v pravidelném předvánočním času. Zakladatelem a zároveň i ředitelem turnaje je po celou dobu jeho trvání Zdeněk Kolman. Myšlenka uspořádat turnaj vznikla v době, kdy Kolman začal trénovat v mosteckém klubu žáky. Chtěl, aby v době předvánoční, kdy už se většinou nehrála žádná mistrovská utkání, měli jeho svěřenci možnost pobývat na ledě v zápasovém rytmu a navíc se mohli poměřit i se soupeři, se kterými by se jinak neměli

šanci na ledě potkat. Za dobu své existence turnaj navštívil řadu měst České republiky (Prahu, Plzeň, Kladno, Litvínov, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Teplice, Bílinu a samozřejmě Most). Ze slavných sportovců zavítali na tento turnaj se svými výběry v průběhu let např. současný reprezentační kouč Vladimír Růžička, Jiří Kučera, František Kučera, Vladimír Kameš, Milan Chalupa či zámořskou NHL ošlehaný Petr Klíma.

Historicky první Christmas Cup se konal ve dnech 20. a 21. 12. 1999 a byl vypsán pro kategorii tehdy 11 a 12 letých hokejistů. Zúčastnilo se ho celkem devět družstev včetně Slavie Praha, kterou vedl Vladimír Růžička. Premiérovým vítězem byl domácí tým HC Most, který v té době vedl právě Zdeněk Kolman, když ve finále jeho svěřenci porazili tehdejší KLH Chomutov, předchůdce současných Pirátů. Už úvodní ročník měl svého první zahraniční účastníky v podobě ukrajinského Sokola Kiev a slovenského celku HC Zvolen.

Následující ročník v roce 2000 byl vypsán pro věkovou kategorii 12 a 13 letých. Zúčastnilo se ho tentokráte už 12 týmů ze čtyř různých zemí (ČR, Anglie, Rakousko a Ukrajina). Vítězem se stal anglický výběr, který vystupoval pod názvem Team England, jenž ve finálovém duelu předčil HC Chemopetrol Litvínov. Zajímavostí je, že jednotlivá utkání se hrála celkem v osmi různých městech po středních, západních a severních Čechách. Vyvrcholení turnaje potom bylo v Mostě. V dalším ročníku už se zúčastnilo celkem 16 týmů, stále se hrálo v jedné a té samé věkové kategorii ročníku narození 1987/88. Samozřejmostí už bylo, že turnaje se zúčastňovaly v hojném množství týmy z různých částí Evropy.

Další průlom nastal v roce 2002, kdy centrum turnaje byla Bílina, ale turnaj už byl vypsán celkem pro tři různé věkové kategorie. I to se podepsalo na tom, že turnaje se zúčastnilo celkem 26 družstev. I další ročník hostila z převážné části Bílina, hrálo se opět ve třech věkových kategoriích, ale pro každou kategorii přibyly do programu dnes tolik oblíbené dovednostní soutěže. V roce 2004 se začali vyhlašovat i nejlepší hráči na jednotlivých postech v každé kategorii (brankář, obránce a útočník), začalo se evidovat i kanadské bodování, z něhož vždy vzešel nejproduktivnější hráč. Od roku 2006 došlo k navýšení o další věkovou kategorii, takže už se hrálo ve čtyřech věkových kategoriích, což způsobilo rekordní množství přihlášených týmů. Celý turnaj už probíhal více než 14 dnů. Poprvé se na turnaji představil výběr Zdeňka Kolmana, poskládaný z hráčů ze všech koutů republiky, který se v té době jmenoval Easter Bunnies.

Od roku 2007 se turnaj přesunul zpět do Mostu, kde se hraje dodnes. V roce 2011 nahradil výběry Easter Bunnies tým s názvem Avantgard Hockey, který obsazuje pravidelně všechny věkové kategorie a ve svém středu začal soustřeďovat nejen hráče z celé ČR, ale i ze zahraničí, převážně potom z Německa a Ruska. Jedná se o velice kvalitní týmy, které v každém ročníku dokázaly aspoň v jedné kategorii dosáhnout na celkové vítězství. Týmy Avantgard Hockey stále zvládá při své vytíženosti, z titulu funkce ředitele turnaje, koučovat Zdeněk Kolman osobně.

FaLang translation system by Faboba

CHRISTMAS CUP 2018

Facebook aktuálně zde

Easter cup 2019

více zde

SUMMER CUP 2019

info zde

Partneři


 
Powered by Joomla!. Design by: free joomla theme simulator  Valid XHTML and CSS.